Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zaproszenie na piknik sołecko-wojskowy i koncerty wolności

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
8 września, o godzinie 11.00 w Mokrzyskach, obok budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się piknik sołecko-wojskowy z udziałem 1. batalionu czołgów z Żurawicy im. płk. Józefa Koczwary. Od 2002 roku jednostka znajduje się w składzie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Widzowie będą mogli oglądać sprzęt wojskowy i pokazy dynamiczne oraz skosztować pysznej wojskowej grochówki. Na boisku LKS „Strażak” Mokrzyska rozegrane zostaną mecze piłki nożnej. Po południu, o godzinie 18.00 rozpocznie się festyn sołecki, w czasie którego odbędzie się, między innymi zabawa taneczna. 9 września na Placu Kazimierza Wielkiego odbędą się „Koncerty wolności”, w czasie których wystąpi pięć orkiestr dętych oraz zespoły folklorystyczne i grupy śpiewacze. Na muzyczne wydarzenie zaprasza burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. „Koncerty wolności” rozpoczną się o godzinie 15.00 korowodem wykonawców z rynku na Plac Kazimierza Wielkiego. Na scenie prezentować się będą Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza, Orkiestra Dęta OSP z Rzepiennika Strzyżewskiego, Orkiestra OSP Siemiechów, Miejska Orkiestra Dęta z Brzeska, Strażacka Orkiestra Dęta Filipowice, Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” z Poręby Spytkowskiej wraz z grupami śpiewaczymi oraz Grupa Śpiewacza „Jadowniczanie” z Jadownik.  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=66153
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola