Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zbierali pieniądze dla Weroniki

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 13-15 września w sklepach w Brzesku, Jadownikach, Sterkowcu, Szczepanowie i Mokrzyskach trwała kwesta, którą prowadzili zuchy i harcerze działający w Szczepie Czarnym im. Bohaterów Państwa Podziemnego przy PSP nr 2 w Jadownikach. Zbiórkę ogłosił i przeprowadził Komitet Społeczny „Razem raźniej”, który dwa lata temu został utworzony właśnie w takim celu, by pilotować wszelkie akcje charytatywne prowadzone przez Szczep Czarny. W akcję zaangażowało się ponad 70-ciu harcerzy, którzy zostali podzieleni na dwu i trzyosobowe patrole i rozdzieleni w różne miejsca i pory dnia. Pieniądze zbierali do 22 puszek kwestarskich. W najgorętszym momencie zbiórki, czyli w sobotnie przedpołudnie harcerskie patrole można było spotkać aż w 15 miejscach! Ostatecznie udało się zebrać kwotę 14.022 zł z czego 12.000 zł trafi na konto Weroniki. Szczep Czarny im. Bohaterów Państwa Podziemnego po raz trzeci w ciągu roku wsparł dziewczynkę swoją zbiórką. W marcu przekazał jej kwotę 3000 zł, a w maju kwotę 6000 zł. Tym razem będzie to 12.000 zł. W sumie w bieżącym roku zuchy i harcerze z Jadownik, Sterkowca i Szczepanowa zrzeszeni w największym środowisku harcerskim w powiecie brzeskim, czyli Szczepie Czarnym im. Bohaterów Państwa Podziemnego wsparli Weronikę kwotą 21.000 zł! Organizatorzy zbiórki składają podziękowania kierownictwom sklepów, które pozwoliły zuchom i harcerzom na akcję na swoim terenie. Były to: Śnieżka, Inter Marche, Carefour Market, SPAR-y w Brzesku, Jadownikach i Mokrzyskach, wszystkie trzy brzeskie Biedronki, Alti, Groszek w Jadownikach, Hitpol w Szczepanowie i Delikatesy Centrum w Sterkowcu. (phm. Bartłomiej Turlej – komendant Hufca ZHP Brzesko oraz Szczepu Czarnego)

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=66788
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola