Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmagania Polaków w walce o niepodległość

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
„Zmagania Polaków w walce o niepodległość” – to tytuł konkursu zorganizowanego przez nauczycieli historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku w ramach działań podjętych przez szkołę z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkursowe zmagania przebiegały w dwóch etapach – szkolnym i międzyszkolnym. Podczas etapu szkolnego uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę z okresu rozbiorów Polski i odzyskania przez nią niepodległości w 1918 roku. Do etapu międzyszkolnego przechodziła trzyosobowa reprezentacja uczniów danej szkoły. Podczas zmagań międzyszkolnych, które odbyły się 7 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku drużyny ze szkół w Tymowej, Iwkowej, Woli Dębińskiej oraz gospodarzy rywalizowały ze sobą prezentując wysoki poziom wiedzy historycznej. Dzięki życzliwości burmistrza Grzegorza Wawryki i starosty Andrzeja Potępy, którzy objęli patronat nad konkursem zakupiono nagrody dla uczniów. Wyniki konkursu: I miejsce – zespół uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku II miejsce – zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Iwkowej III miejsce – zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tymowej

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=69292
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola