Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żywa szopka na rynku

Data publikacji: 2018-12-24, Data modyfikacji: 2018-12-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę, dzień przed Wigilią, mieszkańcy naszej gminy spotkali się na brzeskim rynku, gdzie została wystawiona szopka bożonarodzeniowa. Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha w towarzystwie przewodniczących Rady Miejskiej w Brzesku, Marii Kądziołki i Adriana Zaleśnego, w imieniu władz samorządowych podziękował za przybycie i złożył wszystkim życzenia świąteczne. Ksiądz Jacek Walczyk z parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku poświęcił Szopkę Betlejemską, opłatek i sianko, które mieszkańcy mogli sobie wziąć na stół wigilijny. Atrakcją dla najmłodszych była obecność żywych zwierząt i św. Mikołaja, który wraz z samorządowcami obdarował najmłodszych słodyczami.  W szopce w tym roku znalazły się osły, alpaka, kucyki, gołębie i ozdobne kurki. Szczególnie interesująco wyglądały osiołki. Najmłodszym podobała się również ciekawska alpaka, która chętnie podbiegała do ogrodzenia i sprawdzała, kto ją właśnie odwiedził. Żywą szopkę można było oglądać od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=70737
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola