Belka
Niedziela, 16 Czerwca 2024   imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

1.Brzeski Jarmark Wielkanocny

Data publikacji: 2019-04-16, Data modyfikacji: 2019-04-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Wiele się działo na brzeskim Rynku w czasie organizowanego po raz pierwszy wielkanocnego jarmarku, który odbył się 14 kwietnia. Warsztaty kulinarne i układania kwiatów, targ staroci, wystawy wielkanocnych ozdób, świąteczne smakołyki i wiele atrakcji dla dzieci przyciągnęły wielką rzeszę mieszkańców. Organizatorami wydarzenia był Urząd Miejski w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury. Już od rana Rynek tętnił życiem – czynne były stoiska oferujące świąteczne artykuły – od ozdób stołu i koszyka po znakomite potrawy. Wyśmienita pogoda oraz bogactwo oferowanych produktów spowodowały, że mieszkańcy chętnie robili zakupy, szukali świątecznych inspiracji, a Rynek stał się miejscem towarzyskich i rodzinnych spotkań. W trakcie jarmarku odbył się konkurs na najwyższą i najładniejszą wielkanocną palmę. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób. Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez burmistrza Tomasza Latochę. Brzeski jarmark stał się rajem dla najmłodszych. Wyjątkową atrakcją było ogromne jajo, które przy pomocy farb i pędzli dzieci zamieniły w kolorową wielkanocną pisankę. To niepowtarzalne dzieło ich autorstwa zdobi obecnie wejście do siedziby urzędu miejskiego. Wiele dzieciaków miało także okazję zaprzyjaźnić się z wielkanocnym króliczkiem, który zajmował najmłodszych zabawami oraz zachęcał do odkrywania czekoladowych smakołyków ukrytych w zakamarkach Rynku. Fantastyczna atmosfera udzieliła się i dorosłym – nie brakowało chętnych do „przybicia piątki” królikowi, czy zrobienia sobie z nim zdjęcia. Któż będąc dzieckiem nie lubił pomagać w domu podczas pieczenia świątecznych mazurków czy babeczek? Taką okazję stworzyli w samym sercu Brzeska pracownicy restauracji „Rzym”. Na świeżym powietrzu powstawały niezliczone ilości smakowitych przekładańców i babeczek przygotowywanych rączkami małych cukierników. Oczywiście dzieła te natychmiast znikały w brzuchach łakomczuchów, a uśmiechnięte buzie były najlepszą oceną wystawioną dla organizatorów. Dużą popularnością cieszyły się dziesiątki różnorodnych stoisk oferujących wielkanocne towary – wykonane różnymi technikami pisanki, koguciki, stroiki, kwiaty, wypieki cukiernicze, pieczywo, wędliny oraz mnóstwo wyjątkowych, najczęściej ręcznie wykonanych bibelotów. Wielką radość mieli także amatorzy antyków, staroci, rzeźb, a nawet malarstwa. Nic więc dziwnego, że sporo tych przedmiotów znalazło swoich nabywców. Sponsorami 1. Brzeskiego Jarmarku Wielkanocnego byli Spółka Minerwa Art, Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych „Granit”, Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowo-Transportowe „Edmund Leś, Krzysztof Zachara – Restauracja i Pizzeria „Rzym” , Adam Wąs – Firma Handlowa „Grosik”, Grzegorz Bach – „Biuro Partner”, Market Carrefour Brzesko, Krzysztof Rachwał – Firma Przewozowa „Speed”, Wypożyczalnia Strojów Łoniowa. Organizatorzy dziękują również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej za pomoc w organizacji jarmarku.  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=74333
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

    W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
    Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
    Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
    Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola