Belka
Wtorek, 23 Października 2018   imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Świętowali 50-lecie szkoły

Data dodania: 2018-10-20
Uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pod wezwaniem św. Prokopa Opata w Jadownikach przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża rozpoczęły się uroczystości zwi... więcej »
 
Borzęcin: Wójt Samorządowcem Małopolski 2018

Borzęcin: Wójt Samorządowcem Małopolski 2018

Data dodania: 2018-10-19
W dniu 4 października br. w hotelu Inter House w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego „Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę”. W gronie laureatów plebiscytu znalazł się wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, który w kategorii wójtowie gmin zajął wysokie drugie miejsce wśród włodarzy Małopolski. Na pierwszym miejscu sklasyfikowano Bogusława Króla, wójta gminy Zielonki, a trzecie miejsce przypadło w udziale Marianowi Zalewskiemu, wójtowi sąsiedniej gmina Szczurowa. więcej »
 
 

Oczyszczacze powietrza trafiły do brzeskich szkół...

Data dodania: 2018-10-19
Do placówek oświatowych z terenu gminy Brzesko zostały przekazane oczyszczacze powietrza, była to darowizna od marszałka województwa małopolskiego w ramach projektu zintegrowanego Life pod na... więcej »
 
 

Informacja o wyborach

Data dodania: 2018-10-19
Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy obwieszczenie wydane przez burmistrza Brzeska o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych w wyborach do rad gmin,... więcej »
 
 

Nabór wniosków o refundację kosztów doposażenia...

Data dodania: 2018-10-18
W dniach od 22 do 26 października br. odbędzie się nabór wniosków o refundację kosztów doposażenia stanowiska pracy. więcej »
 
 

Stypendia dla najlepszych od burmistrza

Data dodania: 2018-10-18
17 października, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Brzesku, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym uroczyście wręczono stypendia ufundowane przez burmistrza Brzeska ... więcej »
 
 

Będą kolejne pieniądze dla mieszkańców

Data dodania: 2018-10-18
Gmina Brzesko pozyskała 1,7 miliona dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na montaż odnawialnych źródeł energii. Pieniądze te podzielone zostaną między wszystkich... więcej »
 
 

Wicepremier Jarosław Gowin: pomożemy samorządowi...

Data dodania: 2018-10-18
W minioną środę w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina, przewodniczącego Rady Nadzorczej Krakowskieg... więcej »
 
 

Powstanie gminny park wypoczynku i rekreacji

Data dodania: 2018-10-17
Już w najbliższych dniach samorząd Brzeska podpisze umowę o dofinansowanie pierwszego etapu budowy gminnego parku wypoczynku i rekreacji, jaki powstanie na terenie leżącym pomiędzy osiedlami Ogro... więcej »
 
 

Gminne święto edukacji

Data dodania: 2018-10-17
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku z dyrektor Dorotą Wójcik na czele była w tym roku gospodarzem gminnego święta edukacji narodowej. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 200
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola