Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budowa nowej drogi na osiedlu Słotwina - ulicy Sikorskiego

Data publikacji: 2018-06-22, Data modyfikacji: 2018-06-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Gmina Brzesko pozyskała 1 mln 182 tysiące złotych na budowę nowej drogi na osiedlu Słotwina. Nowa inwestycja wraz z ulicami Brata Alberta, Leopolda Okulickiego, Generała Władysława Sikorskiego oraz Hugo Kołłątaja utworzą na osiedlu nowy ciąg komunikacyjny. Kilka dni temu burmistrz Grzegorz Wawryka z rąk wojewody Piotra Ćwika odebrał promesę na przekazanie pieniędzy na budowę. Nowa droga będzie mieć ponad kilometr długości, prace rozpoczną się już wkrótce. Na budowę nowej drogi gmina pozyskała dotację w wysokości 80 procent kosztów z rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Całkowity koszt budowy wyniesie blisko półtora miliona złotych, do otrzymanej dotacji samorząd dołoży prawie 300 tysięcy złotych. Projekt gminy Brzesko przygotowany przez pracowników Biura Funduszy Europejskich oraz Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunalnej został sklasyfikowany na pierwszym miejscu listy przyznanych grantów. -Nowa droga ułatwi mieszkańcom osiedla dojazd i dojście do szkół, przedszkoli, kościoła i dworca PKP. Droga będzie gotowa już w październiku tego roku. Bardzo się cieszę, że uda się zrealizować planowaną od lat inwestycję, która poprawi jakość życia mieszkańców osiedla Słotwina – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=63789
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola