Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Świętowali jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Jest już tradycją, że pary świętujące jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego zapraszane są do Urzędu Miejskiego w Brzesku, gdzie organizowana jest dla nich skromna uroczystość. Tak było 6 października, kiedy jubilatów, w obecności rodzin i przyjaciół witali burmistrz Grzegorz Wawryka, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Ojczyk, pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego – Aleksandra Fijałkowska i Jarosław Pasierb oraz radni, przewodniczący zarządów osiedli i sołtysi. Było wiele życzeń, kwiatów, wspomnień i ciepłych słów, a burmistrz wręczył jubilatom upominki. Uroczystości uświetniły występy Krakowiaków Ziemi Brzeskiej i uczniów ze szkoły muzycznej. -Mam wielki zaszczyt gościć szanownych jubilatów, którzy w zdrowiu i chorobie, szczęściu i nieszczęściu przeżyli ze sobą pół wieku. Dowodzi to wielkiej miłości, ale także przyjaźni, wyrozumiałości i uczciwości. Życzę państwu dalszych lat życia w zdrowiu i pomyślności – mówił w czasie uroczystości burmistrz Grzegorz Wawryka. Parą z najdłuższym stażem małżeńskim byli Czesława i Eugeniusz Wełnowie – mieszkańcy osiedla Stare Miasto, którzy świętowali 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Pozostali jubilaci z tego osiedla to Maria i Kazimierz Brożkowie, Zofia i Antoni Gizowie, Danuta i Jan Kuciowie, Krystyna i Jan Kusiakowie, Alicja i Józef Martynowie, Zofia i Jerzy Nieciowie oraz Kazimiera i Jerzy Rogozińscy Osiedle Brzezowieckie – Maria i Henryk Styrnowie Osiedle Kopaliny-Jagiełły – Mieczysława i Stanisław Drągowie, Krystyna i Stanisław Jabłońscy, Bogusława i Stanisław Kleccy, Zofia i Edward Knagowie, Maria i Władysław Lincowie Osiedle Kościuszki-Ogrodowa – Halina i Andrzej Golisowie, Stefania i Andrzej Górakowie, Krystyna i Adam Mlickowie, Józefa i Stanisław Myszkowie, Maria i Jan Puchalscy, Zofia i Roman Rubachowie Jadowniki – Zofia i Józef Dadejowie, Barbara i Władysław Jankowscy, Władysława i Władysław Kwiatkowie Bucze – Stanisława i Jan Gibałowie, Celina i Antoni Prokopowie, Anna i Józef Żurkowie Wokowice – Maria i Bronisław Potępowie Poręba Spytkowska – Emilia i Kazimierz Duchowie, Kazimiera i Józef Francuzowie

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=67639
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

    W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
    Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
    Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
    Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola