Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Szczepanowie wybudowali chodnik przy tablicy pamięci

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Rodzina Stanisława Piwowarczyka i członkowie rady sołeckiej pracowali przy budowie deptaka prowadzącego do kamienia z tablicą upamiętniającą mieszkańca Szczepanowa, który zginął z rąk NKWD w Twerze. -W roku 2015 w centrum Szczepanowa posadzony został dąb katyński, osadzono także kamień z tablicą upamiętniającą mieszkańca Szczepanowa, aspiranta policji państwowej Stanisława Piwowarczyka. Został on zamordowany strzałem w tył głowy w 1940 roku w budynkach NKWD w Twerze, a następnie pochowany w masowych grobach w pobliskim Miednoje – przypomina sołtys Szczepanowa Anna Lubowiecka. Aby podkreślić znaczenie tego miejsca postanowiono wykonać deptak prowadzący do kamienia. W pracach wzięło udział sześć osób, byli to wnukowie Stanisława Piwowarczyka – Zbigniew Borowiec, Stanisław Borowiec i mąż wnuczki Jan Brożek. Nie mogło zabraknąć członków rady sołeckiej – Andrzeja Wolnika, Kazimierza Lubowieckiego oraz sołtyki Szczepanowa Anny Lubowieckiej. -Dziękuję za trud pracy i poświęcony czas – mówi Anna Lubowiecka.  

Pełna treść wiadomości na: brzesko.pl/?p=67563
UM Brzesko, Źródło artykułu: brzesko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Powiat brzeski – położony w północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w mieście Brzesko.

  W skład powiatu wchodzą gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa, obejmujące obszar 590 km2.
  Ziemia Brzeska charakteryzuje się urozmaiconym terenem - powiat obejmuje sym zasięgiem dwie odmiennie geograficznie krainy - Kotlinę Sandomierską na północy i Pogórze Wiśnickie na południu.
  Poza tym turystów przyciąga mnogość zabytków reprezentujących różne style i epoki, a wśród nich zamek średniowieczny w Dębnie, XIX-wieczny dwór szlachecki w Dołędze czy ruiny średniowiecznego zamku z XIV w. w Czchowie.
  Największą turystyczną atrakcją regionu jest przebiegający przez powiat Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.
   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola